Reklama sklepu meblowego — jak osiągnęliśmy ROAS 2292% po pierwszym miesiącu kampanii?

 
W jaki sposób skuteczna reklama sklepu meblowego może poprawić wyniki sprzedażowe niemal 20-krotnie praktycznie z dnia na dzień? Znamy tajemnicę! W poniższym case study przedstawiamy Ci przykład Pani Gabrieli oraz dokładnie opisujemy działania, dzięki którym jej e-sklep meblowy odnotował ROAS na poziomie 2292% w ciągu pierwszych 40 dni prowadzenia kampanii reklamowej na Facebooku. Koniecznie przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się, jak promować sklep internetowy oraz na co zwrócić szczególną uwagę, projektując skuteczną kampanię reklamową dla e-commerce.
 
Poniżej wyniki po pierwszych 40 dniach prowadzenia kampanii reklamowej dla sklepu meblowego.
180212.00

Wartość sprzedaży


2292%

Średni ROAS


7861.40

Budżet reklamowy


40 dni

Czas 
 

Opis realizowanej usługi: Reklama sklepu meblowego z asortymentem przeznaczonym głównie dla dzieci i młodzieży

 

Zanim Pani Gabriela zdecydowała, że powierza nam kampanię reklamową dla swojego sklepu meblowego, realizowała działania na własną rękę. I ja doskonale to rozumiem. Wielu przedsiębiorców wybiera tę drogę — z różnych powodów. Czy to dobra decyzja? Czasami zdecydowanie TAK. Wszystko jednak zależy od indywidualnej sytuacji, w której znajduje się biznes, aktualnych potrzeb i postawionych celów strategicznych.

Niedawno publikowałem na blogu obszerny artykuł: Kampania reklamowa na Facebooku — kiedy warto ją zlecić?. Zerknij, jeśli zastanawiasz się, czy realizować działania reklamowe samodzielnie, czy jednak bardziej opłaca Ci się powierzyć je specjalistom z zewnątrz. Jestem przekonany, że opisane tam sytuacje pomogą Ci podjąć świadomą i właściwą decyzję. 

W przypadku Pani Gabrieli reklama sklepu meblowego prowadzona na własną rękę funkcjonowała przez 5 miesięcy, ale niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. 

Dlaczego działania reklamowe Pani Gabrieli NIE GENEROWAŁY dla niej wyników sprzedażowych, które by ją satysfakcjonowały?

Zanim rozpoczęliśmy współpracę, Pani Gabriela realizowała działania reklamowe na Facebooku we własnym zakresie. Trwały one 5 miesięcy. W tym czasie przeznaczyła na kampanię ponad 81.000 zł. Najlepszy ROAS w tym okresie osiągnął poziom 242%. W marcu (przed startem działań) ROAS wynosił zaledwie 100% - to sytuacja, w której zarabiamy dokładnie tyle, ile wydajemy, czyli właściwie… nie zarabiamy.

Dlaczego efekty nie były lepsze?

Po przejęciu działań reklamowych przez Social Elite okazało się, że konfiguracja kampanii nie była do końca poprawna. Wcześniejszy schemat był nieszczelny — Kontrahentka w ogóle nie realizowała działań remarketingowych, dlatego wiele zakupów zwyczajnie… uciekało.


 

WAŻNE: Kluczowymi kwestiami w realizacji kampanii reklamowej dla naszych Klientów, są: analiza wcześniejszych działań, jeśli były podejmowane, oraz dogłębny research.

Skoro ktoś już włożył swój wysiłek w prowadzenie działań reklamowych, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów, to warto się zastanowić: dlaczego. W ten sposób możemy wyciągnąć bardzo ważne wnioski, które — w połączeniu z wiedzą o potrzebach, motywacjach, problemach, wątpliwościach czy obiekcjach potencjalnych Klientów zdobytą na etapie researchu — z większym prawdopodobieństwem przyniosą pożądane rezultaty.

WAŻNY WNIOSEK: Skuteczna kampania reklamowa to ciągła praca. To konkretne zadania, które trzeba realizować w odpowiedniej kolejności. To testowanie, wyciąganie wniosków i świadome optymalizowanie. 

Nie wystarczy zrobić jednej lub kilku reklam i puścić ich do przypadkowych osób. Aby uzyskać efekt, trzeba zbudować PROCES reklamowy, który przekona potencjalnych Klientów do Twojej marki oraz jej oferty.


 

Jakie czynniki sprawiły, że reklama sklepu internetowego na Facebooku była nieskuteczna?

Pani Gabriela prowadziła kampanię reklamową sklepu meblowego głównie na zimny ruch, czyli do  nowych odbiorców, nieznających jeszcze jej firmy. Warto pamiętać, że tylko niewielki odsetek konsumentów kupuje od razu przy pierwszym kontakcie z marką (np. przy pierwszym zobaczeniu reklamy). Zdecydowana większość potrzebuje co najmniej kilku „punktów styku” na przemyślenie swojej decyzji zakupowej — tym bardziej w sytuacji, gdy produkt nie należy do najtańszych. Do takiej grupy zaliczamy meble, których koszt to kilkaset lub kilka tysięcy złotych. 

Kontrahentka robiła wszystko, co w jej mocy, aby rozwinąć kampanię reklamową i zwiększyć sprzedaż, lecz ROAS przez 5 miesięcy nie przekroczył poziomu 242%. Taki wynik nie satysfakcjonował Pani Gabrieli, dlatego powierzyła działania reklamowe specjalistom z Social Elite. 


 

Okres działań reklamowych: 22.03 - 30.04.2022


 

Postawione cele

Rozpoczynając współpracę, wspólnie z Klientką ustaliliśmy główny cel, jaki miała zrealizować kampania reklamowa na Facebooku dla jej sklepu meblowego:

 • wypracować ROAS na poziomie minimum 250%, czyli poprawić najlepszy wynik uzyskany przez Kontrahentkę podczas prowadzenia działań reklamowych samodzielnie


Realizowane usługi:

 • Kampania reklamowa na platformie Facebook oraz Instagram

Usługi dodatkowe (wspomagające kampanię):

 • Prowadzenie firmowego profilu Fanpage i Instagram — w tym comiesięczne opracowanie strategii publikacji, tworzenie postów, grafik oraz stories i ich publikacja.
 • Promocja postów (kluczowych strategicznie) — czyli świadoma promocja postów z planu realizujących określone cele lejka sprzedażowego.
 

 

Jakie działania podjęliśmy, aby poprawić sytuację i zwiększyć szansę na lepsze wyniki?

Z racji tego, że wcześniejszy schemat był nieszczelny — nie było remarketingu, dlatego wiele zakupów uciekało — zaprojektowaliśmy go na nowo. Uwzględniliśmy zewnętrzne źródła ruchu, w tym ruch pozyskiwany przez prowadzone jednocześnie działania Google Ads.

Działania w ramach kampanii na Facebooku rozpoczęliśmy od ustawienia poprawnego remarketingu — na rzecz tych działań zrezygnowaliśmy z zimnego ruchu, aby najpierw skupić się na domykaniu ruchu z Google. Dzięki temu już pierwszego dnia osiągnęliśmy ROAS z kampanii na poziomie 534%.

 

 

Reklama sklepu internetowego — wyniki i wykonane zadania


 

Poniżej zrealizowane zadania (od 22 marca 2021 roku do 30 kwietnia 2022 roku):

 1. Stworzyliśmy dedykowaną kampanię reklamową skupioną w pierwszej kolejności na działaniach remarketingowych, dzięki czemu domknęliśmy ruch pochodzący z realizowanych jednocześnie działań Google Ads.

Dzięki temu już pierwszego dnia kampanii osiągnęliśmy ROAS na poziomie 534%.


 

 

Dzięki dalszej optymalizacji kampanii i dodaniu do niej kolejnych elementów (rozbudowie remarketingu, tworzeniu nowych reklam, dostosowywaniu budżetów do grup), po 7 dniach ROAS oscylował już na poziomie ok. 974%.


 
 
 

Ponieważ kierunek ten okazał się korzystny, działania te kontynuowaliśmy do momentu pozyskania stabilnego ROAS +2000%.


 

 

Po 40 dniach uzyskaliśmy przychód 180 212 zł przy wydatkach 7861,40 ROAS 2292%

Oznacza to blisko 10-krotny wzrost ROAS względem wcześniejszych działań Kontrahentki (trwających pół roku), przy ponad 10-krotnie mniejszym budżecie, który trzeba było przeznaczyć na te działania.

W ten sposób znacznie zwiększyliśmy sprzedaż generowaną z tego obszaru marketingu firmy, przy jednoczesnym zmniejszeniu generowanych kosztów.

Dodatkowo równolegle z prowadzeniem działań reklamowych, prowadziliśmy dla Kontrahentki również Fanpage oraz konto na Instagram (kliknij, by dowiedzieć się więcej o tej usłudze)

Dzięki temu na obu platformach regularnie pojawiały się nowe publikacje, m.in.:

 • inspirujące pomysły na aranżacje z wykorzystaniem oferowanych mebli,
 • zdjęcia naturalnych wnętrz przesłane od Klientów,
 • informacje o aktualnych promocjach i podejmowanych przez markę inicjatywach,
 • posty angażujące, których celem było budowanie zainteresowania,
 • czy też dedykowane posty, których głównym zadaniem było budowanie relacji z nowymi odbiorcami i zwiększenie zaufania do firmy. 

Powyższe działania dodatkowo wspierały kampanię reklamową i realnie przyczyniły się do wygenerowanych wyników. 


 
reklama sklepu meblowego - oferta na prowadzenie fanpage przez social elite

 
Reklama sklepu meblowego na Facebooku — kluczowe rezultaty

 

543% — ROAS osiągnięty pierwszego dnia prowadzenia kampanii reklamowej,

2292% — średni ROAS osiągnięty w pierwszych 40 dniach kampanii

10x — wzrost ROAS po 40 dniach działań Social Elite w porównaniu ze średnim ROAS wygenerowanym przez Kontrahentkę podczas prowadzenia kampanii na własną rękę

180 210,00 zł — wartość 65 zakupów wygenerowanych w okresie 22.03 - 30.04.2022

227 866,00 zł — wartość 95 zakupów wygenerowanych w kolejnym miesiącu (w okresie 1-31.05.2022)


 
Za sukces odpowiada

Jakub Smoleń

„Ponieważ wiedzieliśmy, że równolegle do działań reklamowych na FB prowadzone są działania na Google Ads, kampanię na Facebooku rozpoczęliśmy od ustawienia poprawnego remarketingu — na rzecz tych działań zrezygnowaliśmy z zimnego ruchu, aby najpierw skupić się na domykaniu ruchu z Google. 

Dzięki temu już pierwszego dnia osiągnęliśmy ROAS z kampanii na poziomie 534%, a po miesiącu odnotowaliśmy ROAS o wartości 2358%. Wynik oceniam bardzo dobrze. 

Aby rozwinąć tę kampanię, ważne było postawienie kroku wstecz i sprawdzenie, jak wygląda cały schemat marketingowy firmy. Do niego zaprojektowaliśmy odpowiedni wygląd kampanii. W ten sposób działała ona bardzo dobrze już od pierwszego dnia, z czasem zyskując na skuteczności”.

Wnioski z kampanii

Mogłoby się wydawać, że reklama sklepu meblowego na Facebooku to prosta sprawa. W końcu wystarczy załadować grafiki, napisać kilka tekstów, wybrać grupy i uruchomić reklamy. Tylko… gdyby rzeczywiście tak było, to po co ludzie zlecaliby kampanie reklamowe specjalistom? 

Prawda jest taka, że istnieje kilka sytuacji, w których warto zająć się reklamą samodzielnie (np. kiedy oferowane produkty są bardzo tanie, a zysk z ich aktualnej sprzedaży Cię satysfakcjonuje lub gdy planujesz działać tylko na małej skali, np. lokalnej i nie interesuje Cię większy zasięg). Często jednak lepszą decyzją okazuje się zlecenie reklamy specjalistom, którzy potrafią wznieść marketing firmy na znacznie wyższy poziom dzięki autorskiemu know-how i umiejętności planowania strategii reklamowej odpowiedniej dla danego biznesu. Zobacz.

W przypadku biznesu Pani Gabrieli kluczowe okazały się działania remarketingowe, które pozwoliły domknąć wiele procesów sprzedażowych, a które wcześniej były zupełnie pomijane. 

Odbiorcy rzadko decydowali się na zakup drogich mebli już przy pierwszym kontakcie z marką. Najlepszy ROAS osiągnięty przez Kontrahentkę podczas półrocznych działań na własną rękę wyniósł 242% — to niewiele. Osoby potrzebowały więcej czasu na podjęcie decyzji zakupowej. Działania remarketingowe dały możliwość ich przekonania i domknięcia całego procesu sprzedażą.   

Cel dla naszych działań zakładał osiągnięcie zwrotu z wydatków reklamowych na poziomie wyższym niż 250%. Mimo to ROAS po 40 dniach wyniósł aż 2292%!

Oznacza to 10-krotny wzrost skuteczności kampanii w bardzo krótkim odstępie czasu. W kolejnym miesiącu (maju) zakupów w sklepie było już 95 na kwotę 227 866,00 zł

To ponad 30 000 zł więcej, niż Kontrahentka wygenerowała z kampanii na Facebooku w ciągu 5 miesięcy poprzedzających start naszej współpracy!

Łącznie od startu działania Jakuba w kampanii wygenerowały 693 103,00 zł z ROAS na poziomie 1762%. Dziś — w momencie pisania tego posta — ROAS dla sierpnia wynosi 2188%. Wciąż rozwijamy kampanię z bardzo dobrymi rezultatami.

Jak widać, przez Facebooka można realizować kampanie reklamowe z różnymi efektami. Tajemnica często tkwi w detalach i precyzyjnym ustawieniu kluczowych parametrów — na podstawie właściwie zaplanowanej strategii. Warto więc dokładnie przemyśleć, w jakim miejscu biznesowym jesteś i czy bardziej opłaca Ci się prowadzić reklamę na własną rękę, metodą prób i błędów, czy może lepiej zlecić te działania specjalistom. 


Co jeszcze jest istotne — jeżeli rozważasz jednak zlecenie działań marketingowych, to warto przemyśleć równoległe zlecenie zarówno kampanii reklamowej, jak i prowadzenia profilu firmowego w social media (najlepiej tej samej agencji), ponieważ te działania doskonale się uzupełniają.

 

Myślisz o tym, by zlecić kampanię reklamową dla swojego sklepu internetowego? 

Jeżeli tak, to zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o rozwiązaniach, które prawdopodobnie sprawdzą się w przypadku Twojej firmy. 

 

Dlaczego kampanię reklamową warto realizować z Social Elite?

 • Posiadamy autorską metodę tworzenia i prowadzenia kampanii reklamowych na Facebooku przez Dawida Bagińskiego i doświadczenie praktyczne w +90 branżach. Kampanie obsługują specjaliści, którzy dobrze rozumieją określony rynek i potrzeby potencjalnych klientów.  
 • Rozumiemy, że niektóre osoby zwyczajnie boją się oddać odpowiedzialność za tak ważny obszar jak marketing, dlatego żadnych działań nie realizujemy na własną rękę. Wspólnie ustalamy cele do zrealizowania, a reklamy zawsze wysyłamy do weryfikacji przed uruchomieniem. Nic nie dzieje się bez akceptacji Kontrahenta.
 • Realizując kampanie na Facebooku, stosujemy techniki copywritingu, techniki psychologiczne, marketingowe oraz sprzedażowe. Bazujemy na tym, co sprawdzone i mamy opracowanych wiele autorskich metod.
 • Wspieramy firmy marketingowo nie tylko w kampaniach reklamowych, ale również poprzez obsługę profili firmowych, dzięki czemu wszystkie działania wspierają się wzajemnie i zwiększają szansę na satysfakcjonujące efekty.  
 • Jesteśmy elastyczni i kreatywni. Nieustannie wychodzimy z inicjatywą i pomysłami na rozwój marketingu w firmach naszych Kontrahentów. 


Social Elite Partnerem Biznesowym Meta

Nasza odznaka Partnera Biznesowego oznacza, że firma Meta uznaje nas za agencję, która stale spełnia wysokie wymagania (dotyczące wydatków na kampanie). Co to oznacza dla Ciebie?

Dzięki temu, że jako Social Elite zdobyliśmy status Partnera Biznesowego, nasi specjaliści od płatnych reklam społecznościowych mają wyłączny dostęp do dodatkowych korzyści, w tym:

 • priorytetowego wsparcia technicznego firmy Meta,
 • możliwości skorzystania z dedykowanych konsultacji i zaawansowanych narzędzi analitycznych
 • oraz szkoleń z zakresu najlepszych praktyk platformy i strategii nadchodzących wersji produktów i funkcji.

Te dodatkowe możliwości są doskonałym uzupełnieniem naszych kompetencji i sprawiają, że nasza agencja posiada wszystko, co niezbędne, aby zapewnić konkurencyjną usługę i wyjątkową wydajność do rozwoju Twojego biznesu.

Porozmawiajmy o współpracy

Rozmowa jest całkowicie bezpłatna, a jej celem jest przedstawić nasz pomysł na wsparcie Twojej firmy w realizacji celów. Skorzystaj z opcji kontaktu bezpośredniego poniżej lub wyślij zgłoszenie przez formularz.

[email protected]

+48 579 510 968

Napisz wiadomość

  Obowiązek informacyjny RODO - rozwiń

  1. Kto jest Administratorem moich danych osobowych?

  Administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest Dawid Bagiński prowadzący działalność gospodarczą pod firmą SOCIAL ELITE Dawid Bagiński S.K.A, ul. Krupnicza 2-4, 50-075 Wrocław (NIP: 8971899059), REGON: 021942310, adres e-mail: [email protected].

  2. W jakim celu i na jakiej podstawie prawnej są przetwarzane moje dane osobowe?

  Państwa dane zbierane są w celu: udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość [podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a) RODO – tj. na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody lub art. 6 ust. 1 lit. b) RODO – tj. przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której jesteście Państwo stroną lub podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy]. W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na marketing bezpośredni w tym na otrzymywanie informacji handlowych, Państwa dane zbierane są także w tym właśnie celu [podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a) RODO – tj. na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody lub art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – tj. przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora jakim jest marketing bezpośredni].

  3. Czy muszę udostępnić swoje dane osobowe?

  Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do wykonania celu w postaci udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość lub marketing bezpośredni.

  4. Czy moje dane osobowe zostaną przekazane innym podmiotom?

  Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom trzecim jeżeli obowiązek taki wynika z przepisów powszechnie obowiązującego prawa np. organy ścigania/sądy. Dane osobowe mogą być również powierzane podmiotom trzecim m.in. dostawcom usług IT, podmiotom zajmującym się marketingiem [pod warunkiem, że wyraziliście Państwo zgodę marketingową] lub prawnikom, wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora, jeżeli jest to konieczne dla realizacji celów przetwarzania danych o których mowa powyżej i świadczenia usług Administratora lub gdy przemawia za tym prawnie uzasadniony interes Administratora.

  5. Czy Administrator zamierza przekazać moje dane osobowe do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej?

  Administrator nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych o których mowa powyżej do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

  6. Jakie szczegółowe uprawnienia przysługują mi w ramach przetwarzania moich danych osobowych?

  Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jestem Prezes Urzędu Danych Osobowych. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

  7. Czy moje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i podlegać profilowaniu?

  Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i podlegać profilowaniu (m.in. w ramach automatycznych odpowiedzi zwrotnych lub w efekcie realizowania celów marketingowych poprzez ocenę Państwa niektórych czynników osobowych). Przetwarzanie danych osobowych w sposób zautomatyzowany i ich profilowanie ma na celu przede wszystkim usprawnienie świadczenia usług przez Administratora, dostosowanie towarów lub usług do Państwa potrzeb, czy też zwiększenie Państwa satysfakcji.

  8. Jak długo będą przechowywane moje dane osobowe?

  Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu o którym mowa powyżej, lecz nie krócej niż przez okres wymagany przepisami powszechnie obowiązującego prawa. Co do zasady, dane podane w formularzu przechowywane są przez okres jednego roku. W przypadku następczego zawarcia umowy z Administratorem, dane osobowe przechowywane będą przez okres przedawnienia roszczeń wynikający z przepisów powszechnie obowiązującego prawa lub przez okres wynikający z przepisów z zakresu prawa podatkowego. W przypadku wyrażenia zgody marketingowej, dane osobowe będą przechowywane przez okres piętnastu lat lub do czasu cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.

   Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest SOCIAL ELITE DAWID BAGIŃSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWO – AKCYJNA z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krupnicza 2-4, 50-075 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IV Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000936311, o kapitale zakładowym w wysokości 50 000 zł, wpłaconym w całości, REGON: 520605137, NIP: 8971899059. [read more]Dane zbierane są w celu i zakresie niezbędnym w procesie rekrutacyjnym [podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. a) RODO – tj. na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody lub art. 6 ust. 1 lit. b) RODO – tj. przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której jesteście Państwo stroną lub podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy lub przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem [art. 6 ust. 1 lit. f) RODO]. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do wykonania celu w postaci przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom trzecim, jeżeli obowiązek taki wynika z przepisów powszechnie obowiązującego prawa np. organy ścigania/sądy. Dane osobowe mogą być również powierzane podmiotom trzecim m.in. dostawcom usług IT, prawnikom, podmiotom współpracującym z Administratorem - wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora, jeżeli jest to konieczne dla realizacji celów przetwarzania danych, o których mowa powyżej i świadczenia usług Administratora lub gdy przemawia za tym prawnie uzasadniony interes Administratora. Administrator nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych o których mowa powyżej do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej. Państwa dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegać profilowaniu (m.in. w ramach automatycznych odpowiedzi zwrotnych). Przetwarzanie danych osobowych w sposób zautomatyzowany ma na celu przede wszystkim usprawnienie świadczenia usług przez Administratora, czy też zwiększenie Państwa satysfakcji. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz otrzymania ich kopii (m.in. art. 15 RODO), ich sprostowania (m.in. art. 16 RODO), usunięcia (m.in. art. 17 RODO) lub ograniczenia przetwarzania (m.in. art. 18 RODO) - przy czym przepisy odrębne mogą wyłączyć albo ograniczyć to uprawnienie, prawo do przenoszenia danych (m.in. art. 20 RODO), prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych (m.in. art. 21 RODO), a także prawo zażądania zaprzestania przetwarzania danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jestem Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (m.in. art. 77 RODO). Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu, o którym mowa powyżej, lecz nie krócej niż przez okres wymagany przepisami powszechnie obowiązującego prawa. Jeśli nie wyraziliście Państwo zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji, to dane te będą przetwarzane do czasu zakończenia aktualnego procesu rekrutacyjnego. W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji, to dane te będą przetwarzane przez okres 2 lat.[/read]

   Na jaki adres wysłać E-book?